اولین نرم افزار طراحی سه بعدی در کشور ساخته شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، سعید یاوری مدیرعامل گروه ماندگار در نشست خبری با اشاره به فعالیتهای این گروه در عرصه خدمات فناوری اطلاعات و توزیع سخت افزار و قطعات و تجهیزات اظهار داشت: گروه ماندگار با تشکیل تیم های تحقیق و توسعه و استفاده از نیروهای متخصص هم اکنون در عرصه های مختلف تجارت، توزیع و ارائه خدمات، ارائه راهکارهای ملی و صنعتی ، معماری و طراحی و ارائه راهکارهای جامع مالی اداری صنعتی فعالیت دارد.
وی با بیان اینکه استفاده از الگوهای مدیریتی به ما کمک کرد تا قالب سنتی را شکسته و به صورت جدید و با استفاده از فناوری اطلاعات فعالیت کنیم از بومی سازی نرم افزار طراحی سه بعدی توسط گروه تحقیق و توسعه ماندگار خبرداد که برای نخستین بار در هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی رونمایی شد.

در این نشست علیرضا ضیایی – مدیرعامل شرکت دیکاو ماندگار نیز عمده فعالیت این شرکت را ارائه راهکارهای جامع در زمینه سیستم های مالی اداری عنوان کرد که نیازهای مدیران را از یک سیستم جامع برآورده سازد و گفت: قصد ما تنها فروش یک نرم افزار نبوده و در اصل ما قصد ارائه یک نرم افزار خدمات محور – سرویس بیس – را داریم تا در جهت بهبود اوضاع آن سازمان بتوان گام موثر برداشت.

آتوسا کامیاب، عضو تیم تحقیق و توسعه گروه ماندگار نیز در این نشست با توجه به تحقیقاتی که گروه ماندگار بر روی نیازهای بازار طراحی معماری و شهرسازی انجام داده گفت: این گروه با بهره گیری از جدیدترین متدلوژی های فرآیند محور در حوزه نرم افزارهای طراحی الگوهای ایرانی – اسلامی را برای تولیدکنندگان اشاعه فرهنگ بازسازی کرد. به این ترتیب با ایجاد “نخستین بانک اطلاعاتی الگو و مواد ایرانی” سعی کردیم گام بلندی در ترویج فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی برداریم.

حامد نجفی، مدیر دپارتمان نرم افزاری ماندگار نیز با اشاره به کاربردهای نخستین بانک جامع اطلاعاتی الگو و مواد ایرانی از تدوین برنامه VN plugin خبر داد و گفت: این برنامه برای نخستین بار در کشور نوشته شده و دارای ۴۰ قابلیت است که بزرگترین و مهمترین آن افزایش سرعت طراحی تا ۲۰ برابر است.