نخستین ساختمان دنیا توسط چاپگر سه بعدی ساخته خواهد شد

معماری هلندی طرحهای خود ، به منظور ساخت اولین ساختمان با استفاده از چاپگر سه بعدی که با گرفتن ایده از منظره های طبیعی سطح زمین می باشد و به شکل افقی ساخته می گردد را ،‌ ارائه نمود.

این ساختمان ها به شکلی طراحی شده که شباهت زیادی به نوار موبیوس دارد و شکل آن به این صورت است که دو لبه ی این نوار روی هم قرار میگیرند و یک حلقه‌ را پدید می آورند

معمار هلندی سازنده و خالق این ایده امید زیادی دارد که بتواند این ساختمانها را بنا کند ، برطبق گفته های این معمار ساخت این ساختمان ها 4 تا 5 میلیون یورو هزینه در پی دارد.

تا به امروز مراکز بازدید ، موزه ها و افراد حقیقی به این طرحها ابراز علاقه نموده اند. هم اکنون معمار هلندی با انریکو دینی که در چاپ های سه بعدی با ابعاد و اندازه های بزرگ تخصص دارد همکاری می نماید تا به کمک هم این پروژه بزرگ را به اجرا در آورند.

با توجه به چیزی که در سایت شرکت وی منتشر شده است ، چاپگرهای سه بعدی انریکو دینی از مواد ویژه برای ساخت و ساز و همچنین شن استفاده می نماید تا موادی که به مرمر شباهت دارد را تولید کند و استحکامش هم از سیمان بیشتر باشد.

ولی به منظور ساخت ساختمانی با مساحت یک هزار متر مربع همچنان به استحکامات بتنی نیاز می باشد و هرگز نمی توانند آن را در نظر نگیرند.

معمار هلندی بیان کرد : به عنوان یک معمار برای من ساخت ساختمان با یک طرحی خاص بسیار زیبا می باشد ، با استفاده از چاپگر سه بعدی این طرح هیچ آغاز و پایانی نخواهد داشت. در ساخت و سازهای سنتی شما باید ابتدا یک قالب چوبی بسازید و آن را با بتن پر نمایید و بعد از این کار چوب را خارج نمایید که این کار باعث صرف بیهوده زمان و انرژی می باشد.

وی اضافه کرد : این درحالی است که وقتی شما با چاپگر سه بعدی کار میکنید قادرید ان شکلی را که می خواهید چاپ نمایید و این عمل یک روش کاملا مستقیم برای ساخت و ساز می باشد.

بر اساس گفته ها اولین خانه که به وسیله چاپگر سه بعدی با سطحی افقی ساخته می گردد تا سال 2014 ساخته می شود. این خانه مکانی خصوصی است که در نزدیکی پارک ملی برزیل ساخته می شود.